Prečo mi vyšiel pozitívny jeden výsledok?

Zodpovedané
19. aug 2024

Dobrý deň,

som dospelý dlhoročný celiatik. Nemám tráviace ťažkosti. Bezlepkovú diétu sa snažím držať na 100%. Väčšinou si sám aj varím, aj nakupujem. Stravujem sa na 99% doma. Nepoužívam produkty so stopami lepku ani deprotein, pšeničný škrob. Všetko by tak malo byť OK.

Ale v apríli na pravidelnej kontrole u gastro mi vyšli takéto výsledky z krvi:
S_anti-Glia_de IgG, S_anti-Glia_de IgA, S_tTG IgG - taktiež všetko v norme.
Ale S_tTG IgA - pozitívne, cez 40 (norma do 20).
Ostatné výsledky v poriadku.

Prečo je to posledné pozitívne?

Neviem o tom, že by som za posledné roky vedome konzumoval niečo, čo by som nemal.

Ďakujem

Dobrý deň,

v odborných článkoch sa píše, že tieto hodnoty bývajú pozitívne najmä pri prvej diagnostike a prvých pár mesiacov od začiatku držania diéty. Po 11 mesiacoch držania diéty by sa mali hodnoty dosť do normy.

Skúste prekonzultovať so svojim gastroneterológom.

Stretla som sa tým už viackrát, avšak sa to vždy javilo bezdôvodné.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/