Prečo 8-mesačnému synovi nevyšli zvýšené hodnoty na špecifické potraviny?

Zodpovedané
22. feb 2024

Dobrý deň,

syn má podozrenie na alergiu na mlieko. Liečime sa na gastro, no tam mu robili odbery v novembri a vyšlo mu IgE 39. Na konkrétne mlieko a ani na ďalšie špecifické potraviny mu zvýšené hodnoty nevyšli.

Máme eliminačnú diétu, teda aj ja. Je dojčený. Stále sa mu ukazujú alergické vyrážky.

Prečo mu hodnoty na tie špecifické potraviny už nevyšli zvýšené?

Nedajú sa mu urobiť klasické kožné testy, aby sme vedeli 100% na čom sme?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak tomu správne rozumiem, tak v novembri mal synček zvýšené Imunoglobulíny typu E.
Avšak špecifické IgE boli negatívne. Tieto výsledky sú dostatočne spoľahlivé, ale môžete skúsiť podstúpiť prick testy. Nie som alergológ, ale viem, že u takých malých detí sa takéto testy moc nerobia kvôli nerelevantnosti. Imunita je veľmi premenlivá.

Ak je dojčený a obaja máte eliminačnú diétu bez BKM a problém pretrváva, tak asi nebude v BKM.

Ak budete chcieť, môžeme to prekonzultovať a možno prídeme na nejaké riešenie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/