Pozitívne mi vyšla iba fruktózová intolerancia, ale stále chudnem a mám ťažkosti. Čo ďalej?

Zodpovedané
12. sep 2024

Dobrý deň,

moje ťažkosti začali koncom júna, kedy som pociťoval dosť výrazné bolesti brucha a mal som hnačky. Neprestávali ani po užívaní liekov ako Yomogi, neskôr Hylak, Tasectan. Nasledovala samozrejme diéta, kde boli najmä banány, ryža, čierny čaj.

Následne prišli ďalšie problémy - extrémne bolesti žalúdka, nafukovanie, pálenie záhy. Za tú dobu som navštívil lekárov, ktorí mi urobili hadičku cez nos do žalúdka, kolonoskopiu, výtery, vzorky zo stolice, odberi krvi, ultrazvuk. Všetko bolo v poriadku. Jediný problém bol zápal žalúdka, ktorý mi zistili cca 7.7.2024. Po kontrole mi bolo povedané, že môžem začať znova konzumovať všetko pomaly, ale mne bolesti aj tak neprešli.
Tak som si zaplatil alergo, nezistila sa žiadna alergia na jedlo, SIBO dychové testy negatívne, histamín negatívny, laktóza negatívna. Pozitívne mi vyšla iba fruktózová intolerancia/maloabsorpcia.

Za to obdobie som schudol skoro 10 kg, keďže cukor konzumujem úplne minimálne, ovocie a zeleninu skoro vôbec. Ťažkosti však stále pretrvávajú, aj pri diétnej strave. Bral som Helicid, ale z neho som mal skôr pocit, že je horšie tak som dostal Ozion, užívam probiotiká ProTrio.

Jem dosť málo, pretože po jedle prídu bolesti, hneď s tým aj zhoršenie nálady a nechuť do jedla.

Čo by ste ešte odporúčali ďalej?

Môže ten zápal žalúdka (bol len mierny na malom kúsku) ešte stále štrajkovať aj po dvoch mesiacoch?

Nemal som ani skryté krvácanie, ani chudokrvnosť.

Ďakujem

Dobrý deň,

máte vyšetrené celkom dostatočné spektrum diagnóz.

Problém je však absencia vlákniny v strave, kedy môže vzniknúť dosť silná dysbióza.
Určite by som Vás odporučila sem možno aj na rozbor črevného biómu, a to najmä kvôli fruktózovej intolerancii.

https://www.ippmclinic.com/sk (môžete sa odvolať na mňa).

Môžete mi napísať ako sa stravujete, aby som Vám mohla aspoň dať spätnú väzbu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/