Po gastro vyšetrení mávam zvláštne kúsky v stolici. Čo mi môže byť?

Zodpovedané
12. sep 2024

Dobrý deň,

po gastro vyšetrení mi boli nasadené lieky Emanera a Esoxx One. V stolici mávam nezvyčajné kúsky. Bola mi potvrdená histamínová intolerancia. Kŕče nemávam, iba ma občas bolí žalúdok. Som na diéte.

Čo mi môže byť?

Ďakujem

PS: Fotku prikladám v druhej otázke. Prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

to je otázka na gastroneterológa.

Ako vám bola potvrdená HIT? Z biospie či z krvi?

Histamínová intolerancia je lokalizačne problém dvanástnika a môže sa prejavovať rôzne. Avšak bolesť žalúdka a aj liečbu, ktorú máte bude súvisieť s nejakou gastritídou.
Zvyšky v stolici môžu byť nestrávene kúsky stravy.

Diétu nepíšete akú máte, tak neviem povedať či je vhodná. Aj nízkohistamínová diéta môže byť cielene nevhodná pre problémy so žalúdkom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/