Nemusím pri mierne zvýšenom cholesterole a pri mierne zvýšenej histamínovej intolerancii riešiť diétu?

Zodpovedané
3. jún 2024

Dobrý deň,

bola som na gastre na odberoch a tam mi zistili len mierne zvýšený cholesterol a iba mierne zvýšenú histamínovú intoleranciu s tým, že sa tým nemusím zaoberať.

Je potrebné časom testy zopakovať a zistiť, či sa to nevyvinulo k horšiemu?

Je pravda, že naozaj to nemusím nejako riešiť?

Konkrétne hodnoty nepoznám.

Ďakujem

Dobrý deň,

vždy odporúčam sa riadiť podľa:

  • klinických prejavov - ako sa vy cítite po konzumácií jedál,
  • podľa odporúčaní lekára.

Ak budete pocitovať ťažkosti spojené s týmito ochoreniami, je potrebné situáciu riešiť.
Vymenujem aspoň základné - ťažkosti s trávením, nepravidelná a neformovaná stolica, žihľavlka, časté bolesti hlavy, únava, nespavosť, kožné prejavy...

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/