Na aké jedlo si musí priateľ dávať pozor?

Zodpovedané
14. feb 2024

Dobrý deň,

priateľovi prišli výsledky, doktorka toho moc nepovedala.

S_ anti-kravské mlieko IgA - 65,34
S_anti kravské mlieko IgG - 157,15
S_anti kazeín - IgA - 2,44
S_ anti kazeín IgG - 2,92
S_ anti laktóza IgA - 1,53

Tieto výsledky má zvýšené.

Na aké jedlo si musí dávať pozor?

Nemôže jesť všetko, v čom sa vyskytne mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

výsledky poukazujú na problém pri konzumácií celej mliečnej molekuly. Takže je to presne ako píšete nemal by jesť všetko v čom sa vyskytuje mlieko.

Primárne - mliečne výrobky
Sekundárne - všetko čo kúpite v obchode - pečivo, konzervy, mrazené polotovary, sladkosti a mnoho iného.
Je to jedna z najhorších intolerancií na manažment a sledovanie zložení.
Bolo by dobré vedieť či tento stavy nevychádza z laktózovej intolerancie.

Nevhodné sú mliečne výrobky aj iných živočišných druhov, ich tolerancia je však individuálna.

Určite je vhodné po vyradení mliečneho sledovať v strave zdravé tuky a bielkoviny.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/