Musím absolvovať aj gastroenterologické vyšetrenia na potvrdenie alergie?

Zodpovedané
5. dec 2023

Dobrý deň,

dnes mi alergologička dala papier, na ktorom je výsledok alergia na histamín.

Mala by som si spraviť ešte dodatočne gastroenterologické vyšetrenia na potvrdenie tejto alergie?

Mám sa vyhýbať histamínu?

Prispieva poisťovňa na takúto formu stravovania?

Ďakujem

Dobrý deň,

histamínová intolerancia je dedičné ochorenie, ktoré sa prejavuje viacerými symptómami. Zo začiatku sa ochorenie prejavuje podobne ako alergia výhradne po jedle.

Výsledky z krvi pri tomto ochorení nie sú relevantné, pretože hodnota tohto enzýmu sa v krvi mení počas dňa a závisí od metabolických pochodov.

Relevantný výsledok vieme získať z fibroskopie, ale tiež z genetických testov a na základe klinických prejavov.

Žiaľ zatiaľ neviem o takom príspevku. Informujte sa vo Vašom regióne na úrade sociálnych vecí a rodiny.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/