Musí na základe týchto hodnôt dodržiavať 14-ročný syn HIT diétu?

Zodpovedané
16. okt 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výsledkov môjho 14-ročného syna. Lekárka nám odporučila dodržiavať diétu HIT. Je zároveň liečený na alergológii, užíva lieky Dasselta a Staloral.

Tieto hodnoty mal vyznačené z odberov ako vysoké:

  • DAO: 12,078 kiU/ml
  • EOZ: 9,7% (eozinofilia)
  • S-KM: 349,3umol/l (hraničná hodnota)
  • S-Ige: 816,6 Ug/l (hyper ih, azopicky)

Moč - U hustota 1042 kg/m3

Musí podľa vás syn dodržiavať HIT diétu?

Ďakujem

Dobrý deň,

výsledky poukazujú najmä na vysoké hodnoty IgE. Z čoho môžeme vydedukovať, že je zaťažený imunitný systém antigénmi. Lieky by mali pomôcť stav stabilizovať.

Pravdepodobne preto navrhla pani doktorka antihistamínovú diétu, aby sa znížila záťaž antigénmi. Je to taká náplasť, prioritou je nájsť príčinu vzniknu tohto stavu.

Odbornejšie výsledky by mal vysvetliť ošetrujúci imunoalergológ.

DAO enzým, ktorý štiepi histamín je podľa odberu z krvi v poriadku.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/