Musí môj 6-ročný syn striktne dodržiavať HIT diétu?

Zodpovedané
12. okt 2022

Dobrý deň,

náš 6-ročný syn mal výsledky HIT 6,3. Ďalej protilátky proti kravskému mlieku lgG 23,65 a IgM 18,89.

Je potrebné úplne vysadiť mlieko, mliečne výrobky, mliečne polievky a varené mlieko?

Po mlieku mu nie je zle.

Treba striktne dodržiavať HIT diétu, alebo si stačí odsledovať potraviny, ktoré mu škodia?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade môže ísť o to, že vznik HIT spôsobila intolerancia mlieka. Intoleranciu mlieka považujte za primárnu diagnózu a dodržujte ju striktne. Časom by reakcie na histamínové potraviny mali vymiznúť.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/