Musí dvojročný syn podstúpiť gastroskopiu?

Zodpovedané
8. apr 2020

Dobrý deň,

už som sa raz u Vás informovala ohľadom alergie na kravskú bielkovinu v moči u dvojročného chlapca. Odporučili ste nám urobiť test na intoleranciu lepku a laktózy. Synovi robili už test z krvi na lepok, na laktózu aj iné potraviny. Všetko mal v poriadku.

Dokonca mu robili aj nejakú genetickú predispozíciu na lepok z krvi a všetko vyšlo negatívne.

Je nutné podstúpiť gastroskopiu?

Mne sa to zdá u tak malého dieťaťa zbytočné, pretože ani u biopsie nie je 100% výsledok. Syn nemá problémy okrem pomalšieho priberania. Podľa mňa to súvisí s genetikou. My sme všetci dosť chudí z našej strany a trpíme alergiou BkM.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, že neviem presne o aký prípad išlo. Ak však bola potvrdená alergia na BKM a ostatné imunologické ťažkosti vylúčené je na mieste sa riadiť zásadami pri ABKM.

Taktiež najlepším ukazovateľom je ak vidíte, že reakcie a symptómy po diéte bez mlieka ustupujú.

V takom prípade je príčina problémv známa a gastroskopia nie je podľa mňa potrebná. Avšak podstatný je názor odborníka a toho ako sa rozhodnete vy.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/