Musí dcéra vylúčiť zo stravy mlieko, keď mala zvýšené protilátky?

Zodpovedané
6. jún 2022

Dobrý deň,

dcéra mala zvýšené protilátky mlieka IGG väčšie ako 100 a IGA 24. Je v zdravá, priberá a nesťažuje a ani na bolesti bruška. Nemá ani vyrážky.

Je potrebné aj tak vylúčiť mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

a z akého dôvodu ste absolovali toto vyšetrenie? Mala nejaké iné ťažkosti?

Ak imunitný systém reaguje na antigén mlieka takýmto vysokým počtom protilátok, tak je to dôvod na zamyslenie.

Ak má pacient ťažkosti a má takéto výsledky, odporúča sa úplná diéta bez mlieka všetkých živočíšnych druhov.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/