Môžu krvné testy ukazovať negatívny výsledok, pričom prick test ukáže vždy pozitívny a alergia tam naozaj je?

Zodpovedané
Dnes o 07:09

Dobrý deň,

už niekoľko rokov trpím na alergické príznaky hlavne na jar. Prick test na peľ brezy mi vyšiel pozitívny teraz aj v 2016, ale krvné testy špecifické. IgE sú negatívne (breza 0,8) a taktiež boli negatívne aj v roku 2017. Istý čas reagujem aj na niektoré potraviny (opuchnutý jazyk, točenie hlavy, sťažené dýchanie). Predpokladajú skríženú peľovopotravinovú alergiu (breza - potraviny).

Môžu krvné testy ukazovať negatívny výsledok, pričom prick test ukáže vždy pozitívny a alergia tam naozaj je?

Ďakujem

Dobrý deň,

na túto otázku Vám najlepšie odpovie špecialista imuno-alergológ. Možno aj ten, ktorý test vykonáva.

Ja Vám viem pomôcť s nastavením diéty, aj pri skrížených alergických reakciách.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/