Môžem užívať Euthyrox, keď mám silnú Intoleranciu na kravské mlieko?

Zodpovedané
21. jan 2020

Dobrý deň,

dala som si robiť testy na intoleranciu potravín a vyšla mi silná intolerancia na kravské mlieko a stredná na vajcia. Užívam Euthyrox a ten obsahuje laktózu,.

Je to problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

väčšina liekov a doplnkov obsahuje laktózu alebo mliečne zložky, preto odporúčam sledovať zloženia a upozorniť lekára a lekárnika.

Euthyrox sa dá vymeniť za liek bez laktózy, ktorý vám predpíše váš endokrinológ.

Ak ste absolvovali test na intoleranciu laktózy a bol negatívny, tak teoreticky by liek nemal vadiť. AJ keď nevieme aká je čistota laktózy bez zvyškov iných mliečnych produktov.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/