Môžem mať silnú bolesť žalúdka z neliečenej intolerancie alebo alergie?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

mám dlhodobú bolesť žalúdka, ktorá trvá 10 rokov. Posledné 4 roky po pôrode sa zhoršila. Raz bolí viac, inokedy menej. Keď už príde ten záchvat, tak to strašne bolí.

Riešila som to u gastroenterológa a dostala som Nolpazu 40 mg. Zistil mi intoleranciu na laktózu + som dostala Pangrol 20000. Povedal, že nechápe z čoho by ma mal bolieť stále žalúdok, keďže všetko mám v norme. Akurát mám trošku zmenšený pankreas.

Akého lekára mám navštíviť?

Z čoho môžem mať silné bolesti?

Ďakujem

Dobrý deň,

aké máte výsledky z fibroskopie?

Prvé čo mi napadlo, či nemôže byť problém v mliečnej bielkovine. Na Vašom mieste by som ja osobne vykúšala vyradiť nie len laktózu, ale všetko mliečne. Často býva intolerancia na laktózu spojená s intoleranciou na celé mlieko. Môže sa jednať o dočasnú záležitosť a aj nemusí.

Pangrol uživajte pred jedlom.

Ak nemáte urobené fibroskopické vyšetrenie, alebo ho potrebujete zopakovať žiadajte ho.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/