Môžem mať intoleranciu na cukor?

Zodpovedané
5. máj 2021

Dobrý deň,

už dlhodobo má trápia žalúdočné problémy (kŕče, hnačky, nadúvanie) a takisto akné a prílišná únava. Najviac to pociťujem po konzumácii koláčov, sladkých jedál.

Je možné, že by som mohla mať intoleranciu na cukor?

Občas mávam aj závrate a dosť často migrény.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčam základné vyšetrenia u gastroenetrológa na intoleranciu cukrov a fruktózu, laktóza ale aj bielkoviny - lepok, mliečna a vaječná bielkovina.

Takýto stav nie je prejavom zdravého organizmu. Hľadajte príčinu primárne v tráviacom trakte.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/