Môžem mať alergiu na teplotu?

Zodpovedané
9. máj 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Vždy, keď sa necítim dobre, tak mám zvýšenú teplotu. Bez akéhokoľvek užitia liekov sa vysypem. Je to žihľavka, ktorú moja doktorka lieči len podaním Hydrokortizónu a keďže kojím, tak iné lieky mi nedáva.

Môžem mať alergiu na teplotu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

kortikoidy nie sú práve najšťastnejším riešením, narúšajú prirodzený ochoranný film pokožky a len potlačajú príznak, ktorý má neznámu príčinu.

Vo vašom prípade hľadajte príčinu vyvolávania teploty a tiež žihľavky.

Skúsenosti mám skôr s obsahom nežiadúcich látok z potravín v pote. Do potu sa dostali konzumáciou nevhodných spracovaných potravín s obsahom emulgátorov a pod a následne na pokožke vyvolávajú reakciu.

Môže sa jednať aj o glutamán sodný, ktorý vyvoláva žihľavku prostredníctvom potu.

Odporúčam Vám testy na alergie a riešenie príčiny vzniku žihľavky s iným lekárom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/