Môžem mať alergiu i napriek tomu, že mi vyšlo špecifické igE v norme?

Zodpovedané
18. apr 2023

Dobrý deň,

celkovú hodnotu mám IgE 91. Špecifické igE na viaceré potraviny, trávy, pele, prach nižšie ako 0,35. Prejavy alergie len tráviace. Mám mierne znížené DAO - 5,3.

Znamená hodnota celkového igE alergiu?

Aj keď mi vyšlo špecifické igE v norme, je možné mať alergiu na testované potraviny?

Ďakujem

Dobrý deň,

alergia sa testuje práve cez hodnoty protilátok IgE.

Celkové IgE merajú včasnosť reakcie imunitného systému a ich zvýšené množstvo býva pri alergických reakciách.

Špecifické IgE nám vypovedia o alergickej reakcii na konkrétny druh antigénu. Pre zistenie konkrétnej alergie je nutné vylúčiť všetky typy alergénov.

INHALAČNÉ
POTRAVINOVÉ
KONTAKTNÉ
LIEKOVÉ
ALERGÉNY HMYZU
ALERGÉNY BAKTÉRIÍ

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/