Môže trpieť syn alergiou od očkovania proti MMR?

Zodpovedané
9. júl 2019

Dobrý deň,

15 mesačný syn bol očkovaný proti MMR.

Od očkovania má vyrážky, ktoré sa vyhadzujú okolo obeda a potom sa to stratí. Na druhý deň tak isto, akurát výsev sa stupňuje. Najprv to vyzerá ako žihľavka, je to navreté, potom sa to zmení na červené fľaky respektíve vyrážky.

Bola som viackrát u doktorky, no nemám jej to ako ukázať, keď ráno to nevidno. A na foto je to také. Nič iné, ani nové nepapal, tak neviem ako si to vysvetliť.

Môže trpieť syn alergiou od očkovania proti MMR?

Ďakujem

Dobrý deň,

súvislosti s očkovaním musí posúdiť pediater, ak však máte podozrenie na potravinové alergie a intolerancie prekonzultujte s lekárom aj vhodné vyšetrenia.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/