Môže sa alergia na peľ prejaviť až v dospelosti?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

mám 26 rokov a do teraz som nebola na nič alergická (ak sa nepočíta chvíľková intolerancia na mliečne výrobky). No ako začal poletovať peľ, tak mám stále sople a kýcham.

Je možné, že som začala byť alergická na peľ takto v takomto neskorom veku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste mali chvíľkovú intoleranciu na mlieko, vtedy sa v organizme dejú rôzne imunitné pochody. Je mozné, že to, čo spôsobilo intoleranciu na mlieko stojí aj za pocitmi alergie. Je dobre nájsť príčinu.

Napr. ak máte ekzém vedia sa alergény dostať do kontaktu s imunitou aj cez poranenú pokožku. A ak je črevný bióm v nerovnováhe, tak sa môžu prejaviť rôzne intolerancie alebo alergie.

Na alergie je dobrá pomoc vo forme esenciálnych olejov. Napr. značka Benedictus.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/