Môže ročné dieťa papať rastlinné mlieka, syry a jogurty, keď má alergiu na bielkovinu kravského mlieka a intoleranciu laktózy?

Zodpovedané
14. apr 2023

Dobrý deň,

ročnému synovi pediater z krvi diagnostikoval alergiu na bielkovinu kravského mlieka a intoleranciu laktózy. Má dodržiavať pol roka diétu, pediater nám odporúčal rastlinné produkty.

Môže ročné dieťa naplno využívať rastlinné mlieka, syry, jogurty a maslá?

Nehrozí mu z toho vznik kardiovaskulárnych chorôb?

Syn prospieva, priberá, je spokojný, chutí mu papať. Mal však riedku zapáchajúcu kašovitú stolicu a pridružil sa mu aj ekzém na nohách, preto sme pátrali po alergiách.

Aké probiotiká by mu bolo vhodné doplniť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

budem rada, keď to spolu prekonzultujeme. Za jedno sa jedná o malé dieťa a za ďaľšie, je to veľmi individuálne.

Rada by som Vám poradila aj ohľadom stabilizácie a prevencie ďaľších alergií. Do 3 rokov vieme ešte tento stav ovplyvniť aj zvonku.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/