Môže intolerancia na laktózu spôsobiť aj pálenie záhy?

Zodpovedané
Včera o 14:22

Dobrý deň,

bola som na gastro vyšetrenie, brali mi vzorky na biopsiu a krvný odber. Po mesiaci som prišla na kontrolu a vyšla mi pozitívna intolerancia na laktózu. Lekárka mi dala doplnok laktoleráza.

Môže intolerancia na laktózu spôsobiť aj pálenie záhy?

Ďakujem

Dobrý deň,
intolerancia na laktózu spôsobuje veľa syndrómov a symptómov, ak sa o nej dlhšie nevie.
Preto určite áno a po diéte by mala vymiznúť.
Nestrávená laktóza sa však dostavá aj ďalej do tráviaceho traktu a preto spôsobuje aj narušenie harmónie v črevnom mikrobióme.
Ja vždy odporúčam po diagnostike na pár týždňov zmeniť úplne stravovanie.
V zásade ide o tieto zmeny
diéta bez mliečneho po dobu 6t-3 m
zaradanie zásadotvorných potravín
veľa varenej stravy, polievky, kaše, varené bielkoviny
doplnenie probiotík, akáciovej vlákniny a butyrátu na regenráciu mikrobiómu v črevách
a mnoho ďalšieho.
Nastavenie je vždy individuálne, preto je lepšie odkonzultovať.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/