Môže dcéra vyrásť z alergie na mliečnu bielkovinu?

Zodpovedané
10. jún 2019

Dobrý deň,

mojej 2,5 ročnej dcérke diagnostikovali alergiu na mliečnu bielkovinu a vaječný bielok. Dovtedy ju veľmi zapekalo a mávala tvrdú stolicu, a to niekedy len 2x za týždeň. Dostala mliečko Neocate Junior a stolica sa upravila.

Je možné, že dcérka z takejto alergie vyrastie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v prípade ak sa jedná o pravú alergie s protilátkami IgE, udáva sa vyššia pravdepodobnosť vymiznutia potravinových alergií u detí v predškolskom veku. V tom prípade ak sa včas nasadí diéta s úplnym vynechaním alergénov.

Ak máte diagnostikovanú potravinovú neznášanlivosť (protilátky IgA, IgM, IgG) v tom prípade je proces individuálny a závisi od množstva faktorov. Najdôležitjší je ten z akého dôvodu intolerancia vznikla.

Ak odhalíte primárnu príčinu intolerancie a nstavíte správnu stravu, máte šancu na vymiznutie.

Rada vám pomôžem prejsť celým procesom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/