Môže byť 7 mesačná dcérka alergická na mlieko?

Zodpovedané
31. júl 2020

Dobrý deň,

mám 7 mesačnú dcérku, ktorá je plne dojčená. Jeden večer som jej urobila mliečnu banánovú kašu Nestlé, ktorú som zmiešala s vodu. Veľmi jej chutila, ale po piatich lyžičkách sa mi úplne na tváričke vyhádzala..

Všade, kde sa jej kaša dotkla tváričky, tak tam mala červené fľaky a v nich pupence. Po cca pol hodinke mi vracala. Dala som jej Fenistil kvapky. Po pár dňoch sme boli na zmrzline a dvakrát som jej dala trošinku na ústa. Reakcia bola okamžitá ako pri kaši. Opäť som jej dala Fenistil.

Môže byť dcérka alergická na mlieko?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v 7. mesiacoch nie je potrebné zaraďovať do stravy spracované potraviny, imunita môže reagovať aj na spracovanú mliečnu bielkovinu inak ako v materskom mlieku ale aj na aditíva a konzervanty obsiahnuté v instantej kaši alebo zrmzline.

Preto do stravy tak malému dieťaťu, neodporúčam zaraďovať takéto potraviny. Mám syna v rovnakom veku a ešte len je mesiac na príkrmoch, keďže je tiež dojčený. Ideme na to pomaly so zeleninou. Deťom treba dopriať čas na vybudovanie imunity. Budem rada ak si jednotlivé postupy prejdeme na konzultácií.

Čo sa však týka alergie na mlieko, je pravdepodobné, že by sa prejavila aj prostredníctvom materského mlieka (ak teda Vy konzumujete mliečne).

Ak ste na diéte bez mliečnych bielkovín a dcérka prvý krát ochutnala mlieko, podozrenie na alergiu sa zvyšuje.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/