Môže alergia spôsobiť zväčšenie nosných aj krčných mandlí?

Zodpovedané
19. júl 2024

Dobrý deň,

s 29-mesačným synom už dlhší čas riešim podozrenie na alergie na potraviny. Syn má často vyhádzané celé telíčko, svrbí ho to, kýcha, kašle, slzia mu oči, je nepokojný, neprospieva na váhe a aj málo zje. Pediatrička to dlho neriešila, vraj je to iba ekzém. Vylúčila som z jedla mlieko a nahradila ho bez laktózovým, obmedzila múku a červenú zeleninu. Vidím zlepšenie, no ešte stále neviem načo má intoleranciu.

Bojím sa, že to bude niečo vážnejšie. Boli sme odoslaní alergologičkou na gastro, kde synovi zistili silný reflux. Boli sme na ORL, kde bola potvrdena hypertrófia tonzilatum.

Môže alergia spôsobiť zväčšenie nosných aj krčných mandlí?

Môže alergia spôsobovať priepustnosť toxínov z čriev do tela a následne mať vplyv na dieťa?

U syna riešim aj narušený vývin reč. Symptómy sú skoro rovnaké ako pri autizme.

Mohlo by celé toto čo riešim u syna mať takýto veľký vplyv na jeho vývoj a terajší stav?

Bolo mi povedané, že ak črevá prepušťaju toxíny do tela dieťa, potom má takéto podobné správanie ako u autistov.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na gastre sa iné nezistilo? Máte nejaké výsledky?
Určite by sme sa mohli o tom hlbšie pobaviť. Celé je to také znepokojujúce...

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/