Mohli byť skreslené výsledky pri odbere?

Zodpovedané
19. aug 2024

Dobrý deň,

z odberu krvi na hematológii mi boli zistené: AIF ++ a hraničný antigliadin. Doktorka povedala, že to môže byť celiakia. Poslala ma na gastro, kde mi robili endoskopiu odobral mi vzorky a všetko v poriadku.

Mohli byť skreslené výsledky pri odbere?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr sa môže jednať o non-celiakálnu senzitivitu na glutén. To znamená, že trávenie lepku pre váš tráviaci trakt predstavuje komplikácie, ale nejedná sa konkrétne o autoimunitné ochorenie celiakia.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/