Mám úplne vylúčiť mliečne potraviny a mlieko?

Zodpovedané
12. okt 2022

Dobrý deň,

posielam moje výsledky z krvi. Termín na alergológii mám o dva mesiace a môj obvodný lekár mi k tomu nepovedal viac informácií.

Mohli by ste mi priblížiť moje výsledky?

Mám vylúčiť mliečne potraviny a mlieko úplne?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo výsledkoch nemáte alergiu na kravské mlieko ale intoleranciu na kravské mlieko. Súvisí to s tráviacim traktom.

Diéta je nasledovná: Bez akýchkoľvek mliečnych zložiek, bezlaktózová diéta je pre vás nevhodná. Tá sa používa pri laktózovej intolerancii. Je potrebné vylúčiť všetko mliečne všetkých živočíšnych druhov. Čítať zloženie všetkého, čo kupujete, aby neobsahovalo mlieko a mliečne zložky.

Intolerancia súvisí aj s narušením črevného biómu. Odporúčam dopĺňať probiotiká.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/