Mám silnú alergiu na kravskú bielkovinu?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

mám 37 rokov a akné na tvári. Nedávno mi zistili alergiu na kravskú bielkovinu. Ig bolo 23.100.

Je to veľa?

Môže mi to spôsobovať takto ťažké akné?

Vo výsledkoch bola norma 22.00.

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že pozitívne Ig máte na mysli imunoglobulíny typu G, čo je intolerancia na kravské mlieko ako také.

Ak by išlo o alergiu, merané by boli protilátky IgE, ktorých hodnota býva zväčša do 0,35 a alergia je typická skôr v detskom veku.

Ak sú hodnoty protilátok v pozitívnom merítku až tak nezáleží aké je ich číslo ale to, že sú pozitívne. Táto intolerancia je známa tým, že spôsobuje rôzne prejavy vrátane akné a nie len gastro ťažkosti.

Pri tejto intolerancii je dôležité poznať príčinu vzniku, stravovať sa s ohľadom na regeneráciu črevného biómu a vynechať všetko mliečne aj sekundárne potraviny (pečivo, sladkosti, spracované potraviny s obsahom mlieka).

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/