Mám podľa opísaných príznakov histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
19. mar 2024

Dobrý deň,

mám 35 rokov, som alergik (kýchanie, výtok z nosa, svrbenie hrdla a jazyka), astmatik, mávam búšenie srdca (kardiologické vyšetrenie ok), úzkosti, podráždenosť a dlhší čas hnačkovitú stolicu (1-2x za deň alebo každý druhý deň, ale iba hnačkovitú), nadúvanie, vetry. Začala som sa stravovať podľa kalorických tabuliek - predtým som nejedla pečivo, stravovanie biedne. Teraz mám pestrú stravu a jem veľmi veľa vecí, ktoré by sa pri HIT nemali. Keď som si prečítala príznaky, skoro všetky mám.

Môžem mať HIT?

Hlavne ma zaujíma tá stolica. Už ma aj napadlo, či nemám rakovinu hrubého čreva (som hľadač diagnóz).

Koľko je potrebné vyradiť zakázané potraviny, aby príznaky ustúpili?

Ďakujem

Dobrý deň,

navštívte gastroenterológa a smerujte mu túto správu.

Určite sa príde na príčinu a vy budete vedieť na čom ste.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/