Mám na istý čas vylúčiť všetky mliečne výrobky?

Zodpovedané
2. jún 2021

Dobrý deň,

dala som si spraviť Elisa test 200+. Bielkoviny mi vyšli v poriadku, ale mlieko nemôžem.

Mám na istý čas vylúčiť všetky mliečne výrobky?

Môžem jesť aspoň bezlaktózové výrobky?

Tolerancia laktózy mi vyšla zle už u gastroenterológa, ale v strave som ju neobmedzila kým mi nerobili odber pre Elisa.

Ďakujem

Dobrý deň,

laktózová intolerancia je hlavný problém, ale keďže máte aj pozitívny test na všetko mliečne je nutné, aby ste vylúčili zo stravy všetko mliečne od všetkých živočíšnych druhov.

Laktóza je mliečny cukor a dá sa odseparovať od mliečnych výrobkov. Je však vhodná len pri laktózovej intolerancii. Pri intolerancii na mliečnu bielkoviny už nie sú vhodné žiadne mliečne výrobky.

Okrem diéty bez MBK je dôležitá protizápalová diéta a suplemetnácia probiotík, vápnika a pod. Záleží od zdravotného stavu. Viac môžeme prebrať na online konzultácií.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/