Mám možnú alergiu u trojročného dieťaťa riešiť už u alergológa?

Zodpovedané
10. jún 2019

Dobrý deň,

môj syn bude mať v júli 3 roky a teraz v období od jar/leto som u neho zbadala časté kýchanie. Kýcha niekoľkokrát za deň. Občas mu tečú aj soplíky, ale nie je to nič strašné.

Ja mám alergiu na všetky byliny a aj na trávy od jari až do jesene.

Mala by som to už riešiť u alergológa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

alergia ako predpoklad sa dedí z rodičia na dieťa a volá sa to atópia. Pokiaľ badáte alergické prejavy určite navštívte alergológa. Taktiež si však postrážte skrížené alergické reakcie, kedy rôzne byliny a trávy vytvárajú skríženú alergickú reakciu na rôzne druhy potravín.

Najčastejšie sú to surové ovocie (jablko), koreňová zelenina, pšenica.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/