Mám fruktózovú, laktózovú, histamínovú intoleranciu a SIBO. Čo môžem jesť?

Zodpovedané
10. okt 2024

Dobrý deň,

zistené diagnózy: fruktózová, laktózová, histamínová intolerancia, SIBO.

Pankr. elastáza 111.
Migrujúce bolesti chrbta.
Biele hrudky v stolici.
Bolesti hlavne v noci a nadránom.
Často problémy s močením, pena v moči bolesť pri pohlavnom styku.
Polyneuropatia, sinusitída, pálenie tváre.
Fibromyalgia.
Bolesti v konečníku, divertikuly, zápcha.

Čo mám jesť?

30.10.2024 ma čaká kolonoskopia v narkóze. Pri endoskopii som takmer nevydržala bolesti, histológia negatívna. Podstatné sú ale bolesti v celom tele, striedanie i lepších dní s veľmi bolestivými. Ide mi hlavne o stravovanie. Som stále hladná a chudnem.

Ďakujem

Dobrý deň,

kombinácia diagnóz a symptómov má určite spoločného menovateľa. Klinické príznaky sú iste veľmi nepríjemné.

Stravovanie by malo brať do úvahy individualitu jednotlivých ochorení.

Divertikultída v tenkom čreve, pankreas, hrubé črevo budú potrebovať odlahčiť od zvyškov stravy a prípadne nestrávených zvyškov mliečnych bielkovin, či cukrov.

Budem rada ak sa spojíme a spolu nájdeme správny smer.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/