Mám akné a vyšli mi pozitívne testy na bielkovinu kravského mlieka. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
Dnes o 07:19

Dobrý deň,

vyšli mi pozitívne testy na bielkovinu kravského mlieka, ktoré boli o pár mesiacov zase negatívne. Mám akné na tvári a ešte aj na ramenách. Mastnie mi hlava a svrbí ma koža.

Aké vyšetrenia mám podstúpiť a čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

intolerancia alebo alergia na kravské mlieko sa často prejavuje zmenami na pokožke. Dôvodom je dysbióza, teda nerovnováha v črevnom mikrobióme. Pri konzumácií mlieka a jej neznášanlivosti dochádza k nedostatočnému tráveniu mliečnych cukrov a bielkovín. Tie sa následne dostávajú k baktériám v trakte a spôsobujú premnoženie patogénov alebo zápalové reakcie.

Ak ste dodržiavali diétu, tak protilátky v krvi sa už nenamerajú. Neznamená to však, že neznášanlivosť je vyriešená.

Ak vidíte klinické prejavy ako je akné, pokračujte v diéte, alebo aspoň obmedzenom režime.

Odporúčam aj gastro vyšetrenie, vyšetrenie laktózovej intolerancie.

Z výžvivových doplnkov by mohol pomôcť butyrát, akáciová vláknina alebo aj chlorella.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/