Má môj 2,5 ročný syn alergiu na zvieratá?

Zodpovedané
18. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojich deti. Mám 4,5 a 2,5 ročné dieťa a boli sme u miestneho chovateľa kúpiť melické zajačiky. Už v miestnosti, kde ich pán chová, sa synovi pustil priesvitný soplík a kýchal. Doma hladkal zajaca na kolenách. Začervenalo mu očko, kýchal a mal sopeľ. Neskôr mu pískalo na prieduškách. Zajaca som dala preč. Všetko som poumývala a všetky prejavy alergie mu pomaly ustupovali. Na druhý deň bol v poriadku.

Na dvore máme ešte psa. Je tam od jeho dvoch rokov a máme aj zajace. Sú vonku pod strieškou a syn ich kŕmi od 1,5 roka. Doteraz som alergickú reakciu nespozorovala. Teda iba raz, keď som minulú zimu doniesla zajaca na chvíľku dnu v košíku, že nech ho pohladká. Očká mu slzili a sčerveneli, ale po obednom spánku bol v poriadku.

Je môj syn alergik?

Kde ho mám dať vyšetriť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa prejavov sa dá predpokladať alergia na srsť zvierat.

Určite je potrebná konzultácia a vyšetrenie u alergológa.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/