Má môj 13-ročný syn problémy kvôli tomu, lebo má neliečenú histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
14. apr 2023

Dobrý deň,

môj 13-ročný syn má histamínovú intoleranciu, ktorá mu bola zistená ako 6-ročnému. Keď bol už starší, tak bral lieky Helicid na žalúdočnú šťavu. Už asi rok na histamín nič neberie.

S jedlom nemá problém. Je viackrát na deň, ale so sladkosťami a sladenými nápojmi preháňa. Občas cíti žalúdočnú kyselinu, ktorá mu vybehne hore krkom. Objednaný je na máj na gastro.

Inak je obľúbený a výborný žiak. Problém je, že častejšie mu príde nevoľno na futbale alebo v škole. A niekedy aj doma. Hovorí, že sa hnusne cíti od žalúdka. V tom momente mu nechutí nič.

Môže to byť z neliečeného histamínu?

Alebo ide o úzkosť?

Je aj mierne obsypaný vyrážkami na hrudi.

Ďakujem

Dobrý deň,

histamínová intolerancia, resp. zvýšený histamín v krvi môže byť a aj väčšinou je následkom iného ochorenia. Často je spojený so zápalom v tráviacom trakte, alebo intoleranciou - napr. laktózy. Na gastre nájdete určite odpoveď.

Inými slovami - histamínová intolerancia a aktuálny reflux je dôsledok iného ochorenia.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/