Má jedlo vplyv na tinnitus?

Zodpovedané
10. feb 2023

Dobrý deň,

už vyše roka trpím tinnitusom, ktorý som dostala po zápale stredného ucha. Užívala som rôzne lieky, kortikoidy. Nič nepomohlo. Mala som robenú magnetickú rezonanciu, tá je v poriadku. Dlhšie pozorujem, že keď nejem pečivo, tinnitus sa mi stíši. To je u mňa úspech, nakoľko doteraz sa veľmi nemenil. Keď zjem pečivo, znovu sa rozozvučí.

Čím to môže byť spôsobené?

Aké vyšetrenia mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odborná literatúra píše nasledovné:
Hladiny histamínu, ktoré sa zvýšia po požití lepku môžu ovplyvniť mäkké tkanivá v ušiach, čo môže viesť k opuchu.

Je možné, že reagujete na lepok. Môže sa jednať o celiakiu alebo o intoleranciu na lepok alebo pšenicu. Tieto vyšetrenia by mal vyšetriť gastroenterológ.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/