Ktoré hodnoty v krvnom obraze hovoria o HIT?

Zodpovedané
19. aug 2024

Dobrý deň,

na základe GFS vyšetrenia mi bola stanovená laktózová intolerancia a chronický zápal žalúdka. Z gastro ambulancie som bola ďalej doporučená na ambulanciu imuno-alergológie kvôli stanoveniu potravinových intolerancií. Na základe odberov mi bola stanovená HIT.

Ktoré hodnoty v krvnom obraze hovoria o HIT?

Ďakujem

Dobrý deň,

odpoveď na Vašu otázku - sú to hodnoty DAO zn množstvo aj funkcia.
Posledná veta v prvom odstavci.
Tieto hodnoty poukazujú na znížené množstvo aj funkciu diaaminooxidázy, ktorá rozkladá histamín.

Najrelevantnejší výsledok je však z biopsie. V prípade laktózovej intolerancie býva často znížené množstvo DAO ako dôsledok.

Spomínate, že imuno-alergo mal stanoviť aj stav potravinových intolerancií. V tomto výsledku sú však len alergie (protilátky IgE), ktoré sú negatívne.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/