Krvné testy dvojročného dieťaťa vyšli negatívne. Znamená to, že nemá intoleranciu na lepok a laktózu?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

dvojročný syn máva dosť často kašovitú stolicu s nestrávenými zvyškami. Niekedy sa sťažuje aj na bolesť bruška, ale to pri ňom neviem na 100%, pretože ešte moc nehovorí. Sono dopadlo ok, len mal extrémny meteorizmus.

Skúsili sme nasadiť len lacto free mliečne výrobky a vysadiť lepok asi na mesiac. Stolica sa upravila, resp. bola tuhšia. K pediatričke sme išli na odbery a stery. Tá nám odporučila nasadiť tieto veci na týždeň pred odberom, aby výsledky neboli skreslené. Stolica sa zhoršila. Teraz sme opäť nasadili lacto free a bezlepkové a zatiaľ nič (asi týždeň).

Podľa tohto sa mi zdalo, že by to mohlo byť niečo s lepkom/múkou, mliekom, ale výsledky sú vraj dobré. Teraz nás posiela na gastro.

Keď krvné testy vyšli negatívne, znamená to, že na lepok a laktózu nemá intoleranciu/alergiu?

Čo bude vyšetrovať gastroenterológ?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem aké výsledky máte urobené. Skúste mi napísať mailom, aby som sa mohla vyjadriť k otázke.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/