Je to periorálna dermatitída alebo potravinová intolerancia?

Zodpovedané
12. okt 2022

Dobrý deň,

asi 2-3 roky trpím periorálnou dermatitídou. Diagnostikovali mi ju pred 2 rokmi a prejavuje sa u mňa začervenanou a suchou pleťou okolo úst. Občas pociťujem pálenie a svrbenie a vytvárajú sa mi drobné vodnaté vyrážky. Momentálne mám tieto problémy nepretržite už 3 mesiace. Liečila som sa aj s ATB - užívala som Entizol 250 mg a absolvovala som kryoterapiu. Už aj moja dermatologička je z toho zúfalá, pretože môj stav sa mi nezlepšuje. Okrem tejto diagnózy často trpím vaginálnou mykózou a pri menštruácii mávam veľmi silné bolesti a kŕče, niekedy ledva vstanem z postele.

Niekedy pochybujem či je moja diagnóza jednoznačná a či nie sú za tým aj iné faktory.

Nemôže tieto všetky moje problémy spôsobovať nejaká potravinová intolerancia?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa príznakov by som určite zhodnotila aj vplyv tráviaceho traktu na stav pokožky. Odporúčam absolvovať vyšetrenie na intoleranciu laktózy a mliečnej bielkoviny.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/