Je to intolerancia na mlieko a lepok?

Zodpovedané
10. feb 2023

Dobrý deň,

môj 4-ročný syn absolvoval vyšetrenie, ale výsledkom vôbec nerozumiem.

Sú to vysoké hodnoty?

Aký je rozdiel medzi IgG a IgA v jeho prípade?

Akú stravu mu môžem dávať jesť?

Ďakujem

Dobrý deň

pozitívne máte protilátky proti proti kravskému mlieku ako takému a gliadínu teda lepku.
Protilátky IgA, IgM, IgG sú nešpecifické a IgE sú špecifické teda poukazujú na alergiu.
V zásade z nešpecifických berieme do úvahy IgG pri intolerancii na potraviny.

Dôležité je znížiť počet protlátok diétou bez mliečnych zožiek - vrátane pečiva, sladkosti a bez lepku.

Po diéte by mali odoznieť aj príznaky.

Každopádne by som tieto testy považovala za syndróm priepustnoti čreva a dala vyšetriť ešte celiakiu a intoleranciu na laktozu čo su skutočné diagnózy,

Kravské mlieko býva často tiež pozitívne pri intolerancii na laktózu.

Ak potrebujete viac informácií, tak som Vám k dispozícií mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/