Je reflux žlče dostatočným dôvodom vzniku HIT?

Zodpovedané
18. aug 2023

Dobrý deň,

na gastre mi zistili reflux žlče, ktorá spôsobila zápal. Následne mi z odberov zistili HIT. Moja doktorka s X-ročnou praxou nemá ani jedného pacienta s refluxom žlče.

Najhlavnejší príznak okrem tráviacich problémov je svrbenie hlavy, chrbta. Pri horších stavoch aj iných partií. Dokonca dala vyšetriť kyselinu 5oh indoloctovú, aby vylúčila nádory. Čaká ma vyšetrenie CT.

Nie je podľa Vás reflux žlče, ktorý nabúral celú stenu žalúdka dostatočným dôvodom vzniku HIT?

Som alergická a hlavným alergénom je breza. Z antihistamík som prešla na prírodný Itulazax.

Aké probiotiká odporúčate pri HIT?

Ďakujem

Dobrý deň,

s refluxom žlče do dvanástnika sa stretávam pomerene často. Rozmýšlate správne, môže to byť dôvod vzniku histamínovej intolerancie. Navyše vtedy, ak je v anamnéze alergia.

Tento reflux spôsobuje nedostatočnú funkciu enzýmov v dvanástniku, medzi ktoré patri aj DAO enzým. Niektoré molekuly nemusia byť dobre strávené. Dostávajú sa aj do hrubého čreva, kde podporujú dysibiózu a následný vznik prejavov ako popisujete.

Prírodné antihistaminiká sú aj esenciálne kvapky benedictus alebo kvercetín. Pri poruchách žlčníka pomáhajú oxgallové kyseliny.

Probiotiká pri HIT hľadajte s obsahom týchto baktérií a mikroorganizmov:

  • Bifidobacterium infantis.
  • Lactobacillus gasseri.
  • Bifidobacterium breve.
  • Bifidobacterium bifidum.
  • Lactobacillus salivarius.
  • Lactobacillus rhamnosus.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/