Je pri HIT nevhodné užívať antikoncepciu?

Zodpovedané
18. aug 2023

Dobrý deň,

mám HIT.

Je pri HIT nevhodné užívať antikoncepciu?

Študujem o tom, čo sa dá a natrafila som na tému, že by sa malo zohľadniť aj to, aké lieky pacient užíva. V inej diskusii som sa dočítala, že sa neodporúča ju brať. Zdôvodnené to však nebolo.

Ďakujem

Dobrý deň,

hormonálna antikoncepcia ako aj iné lieky obsahuje rôzne pomocné liečivá, ktoré môžu zvyšovať hladinu histamínu v organizme. Preto Vám môže užívanie HA zhoršovať symptómy, aj keď dodržiavate ostatné opatrenia.

Skúste prekonzultovať typ HA so svojim gynekológom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/