Je pravda, že alergológ nedokáže nasadiť lieky, ktoré potláčajú alergiu citrusy a rajčiny?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

som alergická na citrusy a rajčiny a to tak, že po celej tvári sa mi vytvoria vyrážky, ktoré sú zapálené, hnisajúce a extrémne boľavé. Zasahuje to len oblasť tváre. Dermatologička ma dala dokopy tak, že mi zistila prečo sa mi to deje a už som ok. No žiadala som o papier, že môžem ísť na alergológiu. Povedala mi, že to je zbytočné. Vraj s tým alergologická nič nespraví. Moc sa mi to nezdá.

Obsah citrusov je takmer vo všetkom a zistila som to až pri alergii, že je obtiažne to uhliadnuť. Rajčiny je ľahšie ustriehnuť, ale to sú veľmi univerzálne potraviny.

Je naozaj pravda, že alergológ mi s touto alergiou nevie pomôcť a nasadiť nejaké lieky, ktoré potláčajú alergiu?

Napr. ako keď pri laktózovej intolerancii človek zje/vypije laktózu, dá si tabletku a zmierni tým príznaky.

Neexistuje nič čo keby zjem rajčiny alebo citrus, čo by zabránilo zapáleniu a zahnisaniu tváre?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri alergii vzniká prehnaná reakcia na potravinu - teda antigén, ktorý prijmete zvonku - stravou.

Zmierniť príznaky vedia antihistaminiká a protizápal vá strava. Antihistaminiká pozná vo farmakologickej forme, prirodnej ako je napr. kvercetin alebo esencialne oleje https://www.biosalus.sk/zdravie/alergia-10ml-be....

S poslednou alternatívou mám pri dlhodobom užívaní pozitívne skúsenosti.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/