IgA a IgM negatívne a IgG pozitívne. Čo to znamená?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich výsledkov. Na testoch som bola zo zvedavosti. IgA a IgM mám negatívne a IgG pozitív. Všetko ostatné negatívne.

Nemám žiadne ťažkosti, žiadne tráviace ťažkosti a podobne.

Sú moje výsledky v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem o aké protilátky ide, resp. o aký antigén. Či ste všeobecne boli na testoch na špecifickú imunitu alebo na potraviny.

Ak ste typom protilátok testovali určitú intoleranciu na nejakú potravinu a vyšli pozitívne, tak to znamená, že máte intoleranciu na danú potravinu. Vtedy sa odporúča ju zo stravy vyradiť. Takáto intolerancia býva však odpoveďou na iný problém v tráviacom trakte, teda príčina môže byť v zápale alebo vo funkčnom ochorení. Ak nemáte žiadne ťažkosti konzultujte s lekárom, čo testy robil ako sa k tomu postaviť.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/