Ide v prípade môjho syna o silnú alergiu?

Zodpovedané
22. sep 2022

Dobrý deň,

vyšetrenie krvi potvrdilo 6-ročnému synovi alergiu na roztoče. Podľa príznakov sa mi to nezdá až také vážne, v porovnaní s reakciami iných detí, keď som si prechádzala diskusie na Modrom koníku.

Hodnoty výsledkov boli nasledovné: Sp. IgE Drm. pteronyssinus: 1,92 kIU/l, Sp. IgE Dermat. farine: 0,31

Nasadili nám liečbu 1x denne Spirabel a 2x denne Flixonase aqueous nasal spray. Na kontrolu ideme o 6 mesiacov a mám porozmýšľať nad liečbou Staloralom.

Sú uvedené hodnoty vysoké a ide o silnú alergiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám na toto odpovedať, nemám dostatok informácií a ani nie som alergo-imunológ. Skúste si zistiť aj názor druhého odborníka - alergo-imunológa.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/