HIT a znížené leukocyty. Je v poriadku, keď mi stúpa aj MPV?

Zodpovedané
24. apr 2023

Dobrý deň,

minulý rok som užíval 9 antibiotík a nakoniec sa zistilo, že to bolo zbytočné. Mal som obličkový kameň. Odvtedy som začal mať žalúdočné problémy, zistili mi HIT. Dhšiu dobu som mal znížené leukocyty, ale postupne už stúpajú. Mám zvýšené MPV na 12,7. Horná hranica je 11,5. PDW 17,8 a horná hranica 17.

Problém je, že leukocyty síce každý mesiac stúpajú, ale s nimi aj MPV a PDW.

Je to normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

táto otázka by mala jednoznačne smerovať k Vášmu ošetrujúcemu lekárovi. On by mal posúdiť, či je stav normálny.

Ja môžem len informovať, že pri užívaní takého množstva ATB dochádza s veľkou pravdepodobnosťou k dysbióze aj vzniku HIT.

Preto diéta má byť protizápalová, nízkoshistamínová ale aj napríklad bezvyšková a podobne. Strava by mohla pomôcť v liečbe čreva, avšak vyžaduje to individuálne nastavenie stravy.
Ak by ste si nevedeli rady, môžeme Váš stav prekonzultovať.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/