Dostane sa histamín do dieťaťa cez materské mlieko?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

môjho syna dojčím a jeho histamínová intolerancia sa prejavuje opuchom nosovej sliznice a dýchaním cez ústa. Aj napriek diéte, 2 ORL vyšetreniam, nasadeniu antihistamínových sprejov do nosa a orálnych kvapiek, stále dýcha ústami.

Je možné, že ho dráždim histamínom cez materské mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je veľmi dobrá otázka, ale skôr by som vás nasmerovala smerom k jeho črevnému biómu. Pri histamínovej intolerancii je častá aj disbióza. Čiže okrem prijímania histamínu z vonku dieťa má v organizme histamín aj z patogénov v črevnom bióme, ktoré ho produkujú.

Zamerajte sa najmä na diétu a opatrenia, ktoré cielia k zdravému črevnému biómu.

Budem rada, ak ma pre konkrétne a individuálne nastavenie stravy kontaktujete.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/