DAO hladina je 19,74 a DAO funkcia 6,50. Treba dodržiavať diétu?

Zodpovedané
Včera o 14:09

Dobrý deň,

moje výsledky:

  • DAO hladina 19,74,
  • DAO funkcia 6,50.

Treba dodržiavať diétu pri takýchto výsledkoch?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

takýto výsledok sa robí zo séra, teda z krvi. Podľa výskumov je tento výsledok veľmi premenlivý a závisí od metabolických pochodov a stravy v predošlých dňoch, prípadne od zdravia a podobne.

Otázne je však aká bola indikácia na toto vyšetrenie. Ak máte prejavy, ktoré sa dajú zhrnúť pod syndróm histamínovej intolerancie, odporúčam podstúpiť endoskopiu alebo diétu dodržiavať.

Ak sú však prejavy skôr tráviaceho charakteru, hľadajte príčinu tam.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/