Dajú sa z krvi zistiť alergie na potraviny?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

dcéra má 17 rokov a bojuje s akné už cca 2 roky. Najprv nás lekárka odporučila na kožné. Skúšala rôzne krémy, ale problém s akné sa jej vždy po nejakom čase vrátil.

Kamarátka jej odporučila piť aloe vera, ale ani to je nepomohlo. Myslím si, že má intoleranciu na nejakú potravinu.

Dajú sa z krvi zistiť alergie na potraviny?

Ak áno, kde je potrebné krv vyšetriť?

Stačí u obvodnej lekárky, alebo je potrebné navštíviť odbornú ambulanciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

alergie u imuno-alergológa.
Intolerancie na cukry a bielkoviny na gastro.

Akné býva často odrazom zápalu v čreve. Hľadala by som najskôr či nemá napr. laktózovú intoleranciu, intoleranciu na lepok alebo podobne.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/