Dá sa z potravinových alergií vyliečiť?

Zodpovedané
Včera o 14:14

Dobrý deň,

mám takéto výsledky testov na potravinové alergie. Som atopik a mám podozrenie na sklerózu multiplex (už 10 rokov som v pozorovaní).

Môže to mať súvis?

Dá sa z potravinových alergií vyliečiť?

Ďakujem

Dobrý deň,
pri atópií býva často veľký profil alergií, ktoré boli získané cez poškodenú bariéru na koži vplyvom ekzému.
Takáto atópia však súvisí aj so stavom hrubého čreva - teda disbiózou a prípadne aj stavom žalúdka a dvanástnika. Z praxe poznáme veľa prípadov, že sa za ekzémom skrývala už od detstva intolerancia na laktózu. Následky sú však vo forme rlznych symptómov.
Intolerancie na druhom papieri výsledkov vznikajú často narušnou bariérou či už na koži alebo v čreve.
Skleróza multiplex je autoimunitné ochorenie, ktoré môže aj nemusí súvisieť s alergiami. Súvisí však často so stavom črevného mikrobiómu.
Možno by bolo dobré keby sme skúsili skonzultovať.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/