Dá sa pri ochorení štítnej žľazy schudnúť?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

mám TSH 8.

Je to veľa?

Užívam lieky tri mesiace a som veľmi unavená. Plus som pribrala 40 kg.

Dá sa pri ochorení štítnej žľazy schudnúť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

chronické ochorenia predstavujú určitú záťaž pre metabolizmus, spomaľujú alebo zrýchľujú výmeny a premeny látok.

Pri chronickom ochorení žľiaz s vnútorným vylučovaním, ktoré regulujú hladiny hormónov sa môže prejaviť priberanie na váhe ako jeden zo symptómov.

Pri ochorení štítnej žľazy je dôležité nekonzumovať kapustoviny, ale aj mať vyváženú stravu či na makro úrovni - sacharidy, tuky, bielkoviny alebo mikro úrovni - vitamíny, minerály...
Určite je dobré konzumovať menšie porcie a viackrát do dňa.
Všeobecný vzorec Vám však nepoviem, vždy je dôležité poznať individualitu daného človeka.

Pri nahliadnutí na váhu a jej zmeny okrem chronických ochorení berieme aj rodinnú anamnézu, spôsob stravovania, denný režim, pohyb, iné ochorenia, krvnú skupinu, typ metabolizmu a podobne.

Môžeme sa o tom porozprávať na konzultácií.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/